Perambur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AJVPG6081D1Z5
Call 08047630719 76% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Cooling Capacity | 6.68 kW |
| Moisture Removal | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Office |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 1.5 TR |
| Star Rating | 5 Star |
| I Deal In | New Only |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Cooling Capacity | 1.5 TR |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Star Rating | 3 Star |
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 1 Ton |
| I Deal In | New Only |
| Frequency | 50 hz |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 1 Ton |
| I Deal In | New Only |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Office |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Power | 1 kW |
View Complete details
Product Brochure
| Star Rating | 5 Star |
| Application | Commercial |
| Cooling Capacity | 1 - 4 TR |
| Material | Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Carrier |
| Operating Voltage | Variable |
| Condition | New |
View Complete details
| Country of Origin | Made in India |
| brand | carrier |
| auto fan speed | no |
| air direction control | yes |
| capacity | 6-100 HP |
Carrier proudly introduces the X-Power VRF system with a flexible design to suit in a variety of applications.
Features
View Complete details
| Capacity | 0.4 HP |
| Inverter Technology | Yes |
| Color | white |
| Star Rating | 5 Star |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 0.4 HP |
| Inverter Technology | Yes |
| Color | white |
| Star Rating | 5 Star |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 6 HP |
| Inverter Technology | Yes |
| Star Rating | 5 Star |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | LG |
View Complete details
| Brand | Voltas |
| Star Rating | 5 Star |
| Material | GI Sheet |
| Usage/Application | Commercial Building |
| Wired Controller | No |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Star Rating | 5 Star |
| Material | GI Sheet |
| Usage/Application | Commercial Building |
| Wired Controller | No |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Cooling Capacity | 0.75 ton |
| Airflow | Low Airflow |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | blue star |
| condition | new |
View Complete details