Perambur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AJVPG6081D1Z5
Call 08047630719 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity | 0.8 Ton |
| Brand | Blue Star |
| Power Source | Electrical |
| Type | Central Air Conditioners |
| Auto Restart | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Our company is the major in offering Package AC Unit to the clients. This product is broadly installed in malls, marriage halls, restaurants, hotels for efficient cooling. Package AC Unit is designed using top-quality components and cutting edge technology at vendors’ end. Offered range is available at economical prices to the renowned clients.
Features:
Available in:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity (TR) | 3.5 TR |
| Usage | Residential Use |
| Capacity | 8.5 to 22 tr |
| Brand | Blue Star |
| Material | MS' |
| Star Rating | 5 Star |
| Color | White |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Phase | Single |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity (TR) | 3.5 TR |
| Star Rating | 5 Star |
| Usage/Application | Residential Use |
| Phase | Single Phase |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Capacity ( in Tons) | 1 ton, 2 ton |
| Type | Water-Cooled, Air-Cooled |
| Material | MS |
| Color | White |
| Size | Regular, Medium |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Our company has gained immense accolades in the field of offering Voltas Chiller to the clients. This product is ergonomically designed from certified raw material and ultra modern technology by veteran professionals as per industry guidelines at vendor’s end. Voltas Chiller is widely appreciated among the esteemed clients all around the nation.
Features:
View Complete details
Product Brochure
| Capacity (TR) | 3.5 TR |
| Usage/Application | Residential Use |
| Material | MS |
| Color | White |
| Star Rating | 5 Star |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details