Perambur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AJVPG6081D1Z5
Call 08047630719 76% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 5 Star, 4 Star |
| Brand | Blue Star |
| I Deal In | New Only |
| Power Source | Electrical |
| Type | Central Air Conditioners |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Office |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 6 HP |
| Inverter Technology | Yes |
| Star Rating | 5 Star |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | LG |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Color | White |
| Star Rating | 3 Star |
| Efficiency | 95% |
| Mounting | Ceiling |
| I Deal In | New Only |
| Installation Provided | Yes |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Cooling Capacity | 0.75 ton |
| Capacity | 50-75 sq ft |
| Airflow | Low Airflow |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Blue Star |
| Material | Iron |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Star Rating | 4 Star, 5 Star |
View Complete details