Perambur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AJVPG6081D1Z5
Call 08047630719 76% Response Rate
Send Enquiry
We are trader and supplier of Roof Ventilation System to our client. Our client can avail this product fom us at leading price.
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | For Air Conditioner, Fresh Air Ventilation |
| Size | 1110x600x280mm |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Static Pressure | 220V |
| Volume | 350m/H |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Operating Voltage | 400 V |
| Discharge Side | Top |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Rating | 1.1 KW |
| Frequency | 50 hz |
| Country of Origin | Made in India |
Price Range : 4 - 10 Lakh
Our company has mastered the art in offering Package AHU With Air Cooled Unit to the clients. This product is manufactured with perfection by utilizing best-in-class components and innovate machines under the strict surveillance of vendors’ deft professionals. Slimpack Air Conditioner can be availed within estimated time frame.
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Operating Voltage | 400 V |
| Discharge Side | Top |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Rating | 1.1 KW |
| Frequency | 50 hz |
Price Range : 4 - 10 Lakh
Our company has mastered the art in offering Package AHU With Air Cooled Unit to the clients. This product is manufactured with perfection by utilizing best-in-class components and innovate machines under the strict surveillance of vendors’ deft professionals. Slimpack Air Conditioner can be availed within estimated time frame.
View Complete details